XX Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej zakończony.

dodano dnia: 2022-11-20 19:03:51  przez: Maciej Horbacz

Za nami XX Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej. 19 listopada 2022r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie Turniej zorganizowany został  przez Stowarzyszenie Nazaret i Parafię św. Filipa Neri. W zawodach wystartowało 9 drużyn. W wyniku losowania startujących podzielono na trzy grupy po 3 zespoły. Zwycięzcy grup zagrali w finale o miejsca I-III. Zdobywcy miejsc drugich  zagrali o miejsca IV-VI, a kolejne zespoły  zagrały o miejsca VII-IX. Jak zwykle zawodnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, pamiętając jednocześnie o zabawie i zasadach Fair PLAY. Po dokładnym podliczeniu tabeli punktowej ustalono ostateczną kolejność wszystkich zespołów.

Najlepsze miejsca wywalczyli:
I miejsce i Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego pana Jana Kleinszmidta wywalczyła drużyna Malków w składzie: Krzysztof, Łukasz i Radek.
II miejsce oraz Puchar Starosty Powiatu Bytowskiego pana Leszka Waszkiewicza wywalczyła drużyna Bruckich: Lucyna, Sebastian, Julian, Kajetan i Basia.
III miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Bytów pana Ryszarda Sylki zdobyła drużyna Dolan w składzie: Bożena, Łukasz i Daniel.

Nagrody dla najsympatyczniejszego zawodnika otrzymali: Maciej Wiatrowski i Kajetan Brucki. Nagrody i puchar dla najwytrwalszego zawodnika otrzymała pani Bożena Dolecińska. Wszystkie drużyny otrzymały m.in. puchar,  dyplom, piłki siatkowe i inne gadżety. Pięć najlepszych zespołów otrzymało dodatkowo Bony konsumpcyjne ufundowane przez  bytowskie restauracje: Jaś Kowalski, Kaszubianka, Piwnica pełna smaków , Pizza i Wino oraz Stacja Smaku.

Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały pyszny gorący bigos, kawa, herbata, słodycze i zimne napoje.

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Bytowie, które współfinansowały zakup piłek, pucharów, nagród oraz poczęstunku dla uczestników. Dodatkowe albumy, torby sportowe, czapeczki i butelki na napoje przygotował również pan Jan Kleinszmidt.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy.

Nad prawidłowym przebiegiem jako sekretarz zawodów czuwał doświadczony p. Andrzej Doleciński. Dziękujemy pozostałym,  bez których impreza nie mogłaby się odbyć: sędziom boiskowym panom Łukaszowi, Filipowi i Łukaszowi, sędziom stolikowym, młodzieży z ZSEU i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, nauczycielom, pracownikom szkoły za przygotowanie sali gimnastycznej i pomieszczeń zaplecza oraz paniom z obsługi gastronomicznej.

Jeszcze raz gorąco GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM i wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas na boisku i trybunach.