Stowarzyszenie NAZARET im. Św. Filipa Neri

ul. ŚW. Filipa Neri 1, 77-100 Bytów  NIP 842-16-07-471

XVIII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej .... i po zawodach

 2019-11-16 20:49:34  |  Maciej Horbacz  |      

Zawody odbyły się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Bytowie.

16 listopada 2019r odbył się XVIII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Stowarzyszenie Nazaret i Parafię św. Filipa Neri w Bytowie. Jak co roku zawody rozegrane zostały w sali gimnastycznej gościnnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło15 zespołów. Po przeprowadzeniu losowania zespoły podzielone zostały na 3 grupy po 5  drużyn. Do dalszych rozgrywek awansowały po trzy drużyny z każdej grupy. O miejsca od I do III walczyli zwycięzcy grup, o miejsca od IV do VI zespoły z miejsc drugich, a o pozycje od VII do IX drużyny z miejsc trzecich. Pozostałe drużyny nagrodzone zostały za udział w zawodach.

Podobnie jak w ubiegłym roku po zaciętych meczach finałowych zwyciężyli wielokrotni uczestnicy i finaliści turnieju z rodziny Treder w składzie: Jan, Sebastian, Grzegorz, Patrycja zdobywając puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego pana Jana Kleinszmidta który,  dodatkowo ufundował zestaw piłek dla uczestników.
II miejsce i puchar Starosty Powiatu Bytowskiego pana Leszka Waszkiewicza wywalczyła drużyna Wolskich. To debiutanci w naszych zawodach którzy, wystąpili w składzie Karolina, Marcin i Bartek.
III miejsce i puchar Burmistrza Miasta Bytów pana Ryszarda Sylki zdobyła drużyna Kroll w składzie Małgorzata, Mateusz i Wojciech.

Tytuł najsympatyczniejszego zawodnika otrzymał Antek Zadworny.

Nagrodę i puchar dla najwytrwalszego zawodnika otrzymał pan Jan Treder.

Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały: pyszny gorący bigos, kawa, herbata, słodycze, zimne napoje i….. oczywiście cenne NAGRODY.
Każda drużyna otrzymała nagrody książkowe, puchary, statuetki i piłki siatkowe.
Dodatkowo najlepsze drużyny otrzymały bony konsumpcyjne ufundowane przez restauracje: Jaś Kowalski, Kaszubianka, Stacja Smaku i Zamek.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy: sędziów, dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i obsługi gastronomicznej,  bez których impreza nie mogłaby się odbyć.
Dziękując za wspólnie spędzony czas i zabawę już dziś zapraszamy na kolejny XIX Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej w listopadzie 2020r.


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.