Stowarzyszenie NAZARET im. Św. Filipa Neri

ul. ŚW. Filipa Neri 1, 77-100 Bytów  NIP 842-16-07-471

XVII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

 2018-11-17 20:58:00  |  Maciej Horbacz  |      

17 listopada 2018r odbył się XVII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Stowarzyszenie Nazaret i Parafię św. Filipa Neri w Bytowie. Zawody rozegrane zostały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. Zawody odbyły się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Bytowie. W tym roku w rozgrywkach udział wzięło16 zespołów. Po przeprowadzeniu losowania zawodnicy podzieleni zostali na 3 grupy. Grupa A liczyła 6 zespołów, grupa B i C po 5  drużyn. Do dalszych rozgrywek awansowały po trzy drużyny z każdej grupy. O miejsca od I do III walczyli zwycięzcy grup, o miejsca od IV do VI zespoły z miejsc drugich, a o pozycje od VII do IX drużyny z miejsc trzecich. Pozostałe drużyny nagrodzone zostały za udział w zawodach.

Po zaciętych meczach finałowych zwyciężyli wielokrotni uczestnicy i finaliści turnieju z rodziny Treder w składzie: Jan, Sebastian, Grzegorz, Patrycja zdobywając puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego pana Jana Kleinszmidta.
II miejsce i puchar Starosty Powiatu Bytowskiego pana Leszka Waszkiewicza wywalczyła drużyna Stencel w składzie Patryk, Sebastian, Damian, Marcin.
III miejsce i puchar Burmistrza Miasta Bytów pana Ryszarda Sylki zdobyła drużyna Struniawskich w składzie Kamil, Jan, Jakub.

Nagrodę i puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał pan Jan Treder.
Tytuł najsympatyczniejszego zawodnika otrzymał Szymon Mortas.
Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały: pyszny gorący bigos, kawa, herbata, słodycze, zimne napoje i….. oczywiście cenne NAGRODY.
Każda drużyna otrzymała nagrody książkowe, puchary, statuetki i piłki siatkowe.
Dodatkowo najlepsze drużyny otrzymały bony konsumpcyjne ufundowane przez restauracje: Jaś Kowalski, Kaszubianka, Stacja Smaku i Zamek.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy: sędziów, dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i obsługi gastronomicznej,  bez których impreza nie mogłaby się odbyć.
Dziękując za wspólnie spędzony czas i zabawę już dziś zapraszamy na kolejny XVIII Rodzinny Turniej w Piłce Siatkowej w listopadzie 2019r.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.