Artykuł pochodzi ze stronny
Stowarzyszenie NAZARET im. Św. Filipa Neri

Dziękujemy za rok 2020

„ Miłość jest największym darem, jaki Bóg przekazał

ludziom, jest Jego obietnicą i naszą Nadzieją

Benedykt XVI, Caritas In veritate, 2

 

Człowiek w życiu nieustannie zdaje egzamin z Miłości. I dzieje się cud: im więcej ofiaruje Miłości, tym więcej Jej otrzymuje.   Wydaje się, że w dobie pandemii świat się zatrzymał. Ale nie – świat tętni Miłością. Choć zło próbuje coś na tym ugrać, to i tak Miłość zwycięży. Bo Miłość jest największa. Bo Bóg jest Miłością.

                    Stowarzyszenie Nazaret świadome jest tej Miłości, ukrytej w sercach swoich członków/wolontariuszy oraz Dobrodziejów, dzięki którym może realizować w bytowskiej społeczności swoje statutowe zadania (szkoda, że tak mocno ograniczone w minionym roku przez pandemię). A jednak mogliśmy, we współpracy z MOPSem, zaakceptowanej przez Burmistrza i Urząd Miasta i Gminy Bytów, kontynuować dystrybucję żywności z Banku Żywności dla ok. 1300 ludzi biednych. Dzięki wsparciu Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Bytów funkcjonuje także w okresie zimowym wyremontowana ogrzewalnia dla osób bezdomnych. Nieustannie wspieramy też naszych chorych podopiecznych wspierając udziały w turnusach rehabilitacyjnych i zakup sprzętu medycznego.

                   Składamy naszym Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia pokoju pośród zmieniającej się rzeczywistości. Pokoju, który rodzi się wraz z Jezusem w sercach wszystkich, którzy są gotowi na spotkanie z Nim. Niech Dzień Objawienia miłosiernej Miłości Boga odnowi w nas nadzieję przyszłej chwały, byśmy już teraz mogli żyć Sprawiedliwością
i Pokojem. Niech Jezus sam napełni Wasze życie światłem i mocą swojego błogosławieństwa, pomagając z ufnością oczekiwać Jego Łaski w 2021 roku!

data publikacji: 2021-01-01 00:00:00