XIII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

dodano dnia: 2017-08-28 13:44:31  przez: Maciej Horbacz

22 listopada 2014r. w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się XIII Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Stowarzyszenie Nazaret przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Bytowie.
W turnieju podobnie jak rok temu udział wzięło  15  zespołów. Szczególnie cieszy fakt, że miejsce weteranów zajmują nowe drużyny, które ponad wynik sportowy przedkładają zabawę i możliwość aktywnego spędzenia czasu razem z rodziną.
Tuż przed losowaniem na otwarciu zawodów  swoją obecnością zaszczycił nas wyjątkowy gość J.E Ks. Bp. Wiesław Śmigiel.
W trakcie losowania zawodnicy podzieleni zostali na 3 grupy. Do dalszych rozgrywek awansowały po trzy drużyny z każdej grupy. O miejsca od I do III walczyli zwycięzcy grup, o miejsca od IV do VI zespoły z miejsc drugich, a o pozycje od VII do IX drużyny z miejsc trzecich. Po rywalizacji w systemie każdy z każdym ustalona została ostateczna kolejność.
Po zaciętych meczach po raz pierwszy w historii naszych rozgrywek zwyciężyli wielokrotni uczestnicy turnieju z rodziny  Melchert zdobywając I miejsce i Puchar Senatora RP Romana Zaborowskiego. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Krzysztof, Filip i Mateusz.
Puchar Starosty Powiatu Bytowskiego Jacka Żmudy Trzebiatowskiego i II miejsce wywalczyła drużyna z rodziny Leperów w składzie Tomasz, Krzysztof  i Tomasz.
Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bytów Ryszarda Sylki  i III miejsce wywalczyła drużyna z rodziny Bruckich w składzie Lucyna, Sebastian i Emilia.
Nagrodę i puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał pan Tomasz Leper.
Tytuł najsympatyczniejszego zawodnika  otrzymał Mateusz Lubiński.
Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały: gorący bigos, kawa, herbata, słodycze, zimne napoje i wyjątkowo cenne NAGRODY.
Każda drużyna otrzymała nagrody książkowe, puchary, statuetki i piłki siatkowe.
Dodatkowo najlepsze drużyny otrzymały bony konsumpcyjne ufundowane przez restauracje Jaś Kowalski, Kaszubianka i Zamek .
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy: sędziów, dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i obsługi gastronomicznej,  bez których impreza nie mogłaby się odbyć.
Dziękując za wspólnie spędzony czas i zabawę już dziś zapraszamy na kolejny XIV Rodzinny Turniej w Piłce  Siatkowej w listopadzie 2015r.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!