XV Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

dodano dnia: 2017-08-28 13:45:53  przez: Maciej Horbacz

3 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się kolejny  XV Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez Stowarzyszenie Nazaret przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Bytowie.
W turnieju tym razem udział wzięło 18  zespołów czyli więcej niż w latach poprzednich. Szczególnie cieszymy się z udziału coraz młodszych i nowych drużyn, które zajmują miejsce weteranów i chcą spędzać aktywnie wolny czas całymi rodzinami.
Po przeprowadzeniu losowania zawodnicy podzieleni zostali na 3 grupy po 6 zespołów. Do dalszych rozgrywek awansowały po trzy drużyny z każdej grupy. O miejsca od I do III walczyli zwycięzcy grup, o miejsca od IV do VI zespoły z miejsc drugich, a o pozycje od VII do IX drużyny z miejsc trzecich. Pozostałe drużyny nagrodzone zostały za udział w zawodach. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta. O zwycięstwie w grupach często decydowały dopiero ostanie mecze i pojedyncze sety.
Po równie zaciętych meczach finałowych zwyciężyli wielokrotni uczestnicy i finaliści turnieju z rodziny  Hering w składzie: Kornelia, Łukasz i Mateusz zdobywając puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego.
II miejsce i puchar Starosty Powiatu Bytowskiego wywalczyła drużyna Trojańskich w składzie Ola, Szymon i Gabriel.
III miejsce i puchar Burmistrza Miasta Bytów po raz kolejny wywalczyła drużyna Cierzan w składzie Zbyszek, Oskar i Patryk.
Nagrodę i puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał pan Jan Treder.
Tytuł najsympatyczniejszego zawodnika  otrzymał Szymon Mortas.
Tradycyjnie na wszystkich uczestników czekały: pyszny gorący bigos, kawa, herbata, słodycze, zimne napoje i….. wyjątkowo cenne NAGRODY.
Każda drużyna otrzymała nagrody książkowe, puchary, statuetki i piłki siatkowe.
Dodatkowo dziewięć najlepszych drużyn otrzymało bony konsumpcyjne ufundowane przez restauracje Jaś Kowalski, Kaszubianka i Zamek .
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy: sędziów, dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i obsługi gastronomicznej,  bez których impreza nie mogłaby się odbyć.
Dziękując za wspólnie spędzony czas i zabawę już dziś zapraszamy na kolejny XVI Rodzinny Turniej w Piłce  Siatkowej w listopadzie 2017r.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.